Feng Shui studio

sme tu pre vás od roku 1998

--------------------------------------------------------------------------

SKÚSENOSTI Z PRAXE

 

JESEŇ 2022

ZIMA 2022-23

DOMY, BYTY, FIRMY, PREVÁDZKY, OBJEKTY, LOKALITY, ÚZEMNÉ CELKY atd

pre aktualizáciu stránky kliknite F5

UPOZORNENIE:

 
HLAVNÁ STRÁNKA

NÁVRAT NA HLAVNÚ STRÁNKU

ON-LINE KOMUNIKÁCIA

Od novembra 2019

môžete využívať on-line

konzultácie a školenia

cez aplikáciu SKYPE

 AKO NA TO ?
 Pošlite nám SMS

 na číslo : 00421 905 479 695

 V TVARE :

 žiadam o SKYPE konzultáciu +  

 vaše meno a priezvisko
 ALEBO,

 jedoducho skúste, či sme práve on-line

 zadajte SKYPE kontakt :

 Hermes Feng Shui Academy

---

TATO STRÁNKA JE KONCIPOVANÁ TAK, ŽE BUDE A JE PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÁ.

BUDÚ SA NA NEJ NACHÁDZAŤ ĎALŠIE PRÍSPEVKY,

O ČOM BUDEME INFORMOVAŤ AJ NA NAŠOM FACEBOOKU

PRETO JE VHODNÉ PRI NÁVŠTEVE TEJTO STRÁNKY KLIKNÚŤ NA KLÁVESU F5 PRE JEJ AKTUALIZÁCIU

ZÁKLADNÝ POHĽAD NA PRIESTOR

aké nebezpečenstvá sa skrývajú v priestore

a ako energia cchi číta priestor a čo následne zrealizuje

STRÁNKA JE VO VÝSTAVBE

ale zatiaľ čosi na zamyslenie

na tejto stránke si budeme vo videoukážkach projektov rodinných domov

ukazovať, čo sa v nich deje, ako v nich prúdi energia cchi, a čo, a aké nebezpečenstvá sú v nich skryté

a len čakajú na svoju aktiváciu, teda na ten správny okamih aby sa zrealizovali

Byt, dom

teda nejaký obytný priestor a týka sa to aj objektov určených na iný typ využívania (kancelárske priestory, prevádzky, výrobné priestory). Tieto priestory môžu byť aj úplne, alebo relatívne, nové a aj z kvalitných materiálov, ale aj napriek tomu v nich môžu nastávať a vznikať rôzne typy menej či viac závažných problémov.

A dokonca sa to môže diať aj za okolností, že sú ich majitelia (obyvatelia, užívatelia, prenajímatelia) mladí, zdraví, plní energie a s dostatkom toho pomyselného šťastia, ktoré dokáže tieto negatívne deje, situácie a okolnosti do určitej miery eliminovať (podľa výšky, teda hodnoty ich osobného individuálneho šťastia).

Treba si ale uvedomiť, že tak, ako je to u všetkého (zákonitosť entropie) tak aj pre osobné hodnoty šťastie platí to isté. A teda sa výškou záťaži spôsobovanou všemožnými okolnosťami vyplývajúcimi okrem iného aj z priestoru, postupne vyčerpávajú, klesajú a teda sa míňajú.

Poznáte výrok, alebo teda konštatovanie, že asi im asi minulo šťastie.

Takže spomínané záťaže môžu, okrem iných faktorov, spôsobovať rôzne priestory a my si to ukážeme na jednej novostavbe rodinného domu, postavenom v nemenovanej obci v okolí Nitry. 

Príklad : mladí manželia s dvoma deťmi si postavili na rodičovskom pozemku, teda za domom rodičov, dom. To sa v súčasnosti deje dosť často.

Aby ušetrili, tak si projekt domu vybrali z dostupných katalógových projektov. Čo je tiež vcelku bežná prax.

Zároveň dom zariadili v súčasnom modernom štýle (odtiene sivej a antracitovej farby).

No a mladá gazdiná kládla dôraz na vyber kvalitných materiálov a doplnkov, teda vybavenia a zariadenia priestoru, kde naozaj nešetrili.

Samozrejme boli obaja manželia na svoj nový domček patrične pyšní a pri stretnutiach, rozhovoroch a hlavne pri návštevách to aj s nadšením dávali najavo. Proste mladí ľudia, ktorí sa chcú pochváliť a majú radosť z toho, čo sa im podarilo.

Netušiac ešte, ako si zarobili na vážne problémy. Lebo nie všetci tí, ktorým sa v dobrom úmysle pochválili, zdieľali ich radosť a nadšenie, aj keď sa pri tom usmievajú s prianím všetkého dobrého. Práve naopak.

Zároveň každému hovorili, ako si celú situáciu finančne ošetrili (čo tu nebudeme rozoberať), aby bola rodina zabezpečená za každých okolností. Celkovej situácii nedodalo ani to, že si na stavbu domu nemuseli zobrať hypotéku, ale stavali ho takpovediac "z ruky". To samozrejme len zvýšilo závisť z ich okolia.

No a tu dodáme staré známe, človek mieni a ... a teraz by sa patrilo dodať a pán Boh mení. Ale nedodáme to, lebo platí, že to nemusí byť len táto najvyššia inštancia, ktorá dokáže niečo zmeniť. Zmeniť to dokážu aj rôzne iné okolnosti, teda napríklad projekt domu, jeho dispozičné riešenie, materiály hrubej stavby, ďalej zariadenie a vybavenie priestoru, ale hlavne okolie, teda okolití ľudia a ich postoje, či už prajné, alebo neprajné, či závistlivé alebo až nenávistné.

No a potom to, čo preváži, teda aké záťaže, či už mentálne od "neprajníkov", alebo fyzické, teda z energetických predispozícií domu, alebo bytu, tak to sa stane.

Preto sa vo feng shui kladie prvotný dôraz na odstránenie záťaží, ktoré sú výpočtovo identifikovateľné a dajú sa aj fyzicky z priestoru odstrániť, aby sa tým znížili predpoklady toho, čo sa môže stať, ak budú tieto záťaže pretrvávať, alebo časom dokonca narastať. Platí tu, že čím dlhšie záťaže pretrvávajú, tým viac sa míňajú pomyselné zásoby šťastia a zároveň príslušné živly z vášho živlového rozloženia v 4 pilieroch osudu, čo bude mať dopady na jednotlivé oblasti života danej rodiny. No a tým ťažšie a dlhšie bude trvať, kým sa negatívne tendencie, teda deje a situácie takto vzniknuté, potom podarí neutralizovať. A ešte je tu na mieste poznámka či sa to vôbec podarí. Všetko závisí od času, ako dlho dané záťaže pôsobia.

No a nakoniec sa môžete dostať do stavu, že daná, nie veľmi priaznivá budúcnosť, môže nadobudnúť také hodnoty, že sa v jeden pekný deň proste realizuje aj so všetkými dôsledkami v príslušnom deji a situácii. Ale už nie iba v náznakoch, ktoré ste dovtedy denno-denne dostávali ako upozornenia, ale už priamo fyzicky v konkrétnej reálnej situácii.

No vráťme sa k domu a k tomu zariadeniu a vybaveniu podľa najnovších módnych trendov.

Samozrejme, ak chceme v dome, alebo byte, alebo v akomkoľvek objekte, ktorý má byť používaný, ako v tomto prípade, ako sídlo rodiny, použiť kvalitné a štýlové materiály, to môžeme len schvaľovať. Je rozumné nešetriť na kvalite. Ale základom je vždy kvalitný projekt, dispozičné riešenie prispôsobené na konkrétnych obyvateľov priestoru a hlavne materiály, z ktorých bude objekt postavený - hrubá stavba.

Lebo inak sa dobrý zámer, a vlastne celá snaha, námaha a aj vynaložené náklady, minú účinkom.

No a aké materiály použiť pri hrubej stavbe objektu? 

Tak o tom hovorí "vysoko odborná literatúra", ktorá ľudí sprevádza už mnoho rokov a takmer každý ju pozná a teda nemôže povedať že o nej nevedel.

Aká je to odborná literatúra?

No predsa rozprávka "O troch prasiatkach". Posúďte sami a ak máte otázky zavolajte nám, dovysvetlíme.

No ale vráťme sa k tejto mladej rodine.

Takže zrazu, po odbývaní niekoľkých mesiacov zistili, že nikto z nich nespí vo svojej izbe. Teda rodičia nespia v spálni a ich deti nespia vo svojich detských izbách. Ale čuduj sa svete, všetci, bez toho, že by si to uvedomili, sa stretli, teda začali spávať, v obývačke na gauči.

Totiž behom naozaj krátkeho času začalo v dome čudesne a bezdôvodne praskať, pukať a postupne až búchať.

A aj keď nebúchalo, tak začali mať čudné pocity, neskôr to deti popísali tak, že akoby niekto okolo nich chodil.

Postupom času, a netrvalo to dlho, začali mať pocit, že periférnym videním registrujú rôzne mihotanie až pohyby akoby menších či väčších tieňov. Naša poznámka ako z hororu.

Proste pocit, akoby v dome neboli sami, ako by ich niekto, alebo niečo sledovalo.

No a buchot a praskot sa zosilňoval a zase zoslaboval. A keď ho už dlhšie nepočuli, tak sa zrazu opäť spustil a hlavne vtedy, keď bol v dome niekto sám.

Alebo sa to začalo diať v určitých hodinách v noci, keď všetci spali a zrazu taká rana, že sa všetci, a to už v tej dobe spoločne spali dlhší čas v obývačke, zobudili. No a a potom dlhšiu dobu zase nič.

Takže aktuálny stav:

Luxusne zariadená spálňa zíva prázdnotou, detské izby zívajú prázdnotou tiež. Nadôvažok sa manželia začali častejšie hádať a manžel, mladý 30-ročný silný chlapisko dostal silnú hypertenziu - vysoký krvný tlak a samozrejme sa začal cítiť strašne unavený. Ich dcéra a syn začali byť chorlavejší.

Matka, teda manželka začala byť podráždená a expresívnejšie reaguje na manželove, dovtedy akceptované a prehliadané, zvyky a charakterové črty.

V dome je obrovské množstvo disproporcií, ale hlavné že sú moderné.

Viete ak sa do domu dostáva životná sila, teda energia cchi, len veľmi ťažko, a následne je aj to malé množstvo energie priam vyhnané von, keď majú spálne a osobné izby detí, z hľadiska dispozičného riešenia, nevhodné pozície, jak samotných miestností tak aj ich dverí a okien, ďalej keď je celý priestor zariadený v šedej a antracitovej farbe a niektoré steny majú strieborný trblietavý efekt, a lustre sú vybrané spôsobom že iní by si ich chceli kúpiť, ale ja si to môžem aj dovoliť, ...

A predmety majú nevhodnú povrchovú úpravu, tón v tóne s okolitým farebným vybavením priestoru, takže celá táto kompozícia a to sa nebavíme a neposudzujeme to podľa systémov feng shui, len o aktuálnom vybavení, generuje veľmi zvláštnu atmosféru - vibráciu. Jednoducho si predstavte dom ako vystrihnutý z časopisu na bývanie, v ktorom sa ale bývať v skutočnosti vôbec nedá. Ale celé okolie vám ho aj tak strašne závidí.

No a čo si myslíte, akú energiu, a aké entity, touto celkovou vibráciou šedo-čiernej farby privolávajú majitelia do svojho nového domu? A čo si do budúcnosti vlastne naprogramovali? Oni to dokonca aj intuitívne zacítili a nevedome sa dohodli, že by si mal manžel asi nechať uzavrieť vysokú životnú poistku, aby, ak sa mu niečo stane, žena nemusela dom predať.

Apropó, aj žumpa, na ktorú sa napojili, bola voči domu jak rodičov, tak aj ich domu situovaná tak, že generovala možnosti a predpoklady vzniku vážnych zdravotných problémov a ochorení a to pre oba domy.

Treba si uvedomiť, že ak je človek mladý a za predpokladu, že je aj relatívne zdravý, a má aj dostatok energie, tak jeho bio-elektro-magnetické pole dokáže, do určitej miery a do určitého času, odolávať rôznym záťažiam, poruchám, alebo negatívnym predpokladom objektu, ktoré na neho pôsobia.

Zvýšenou záťažou, stresom a hlavne časom, skôr alebo neskôr, tieto obranné, ochranné a regeneračné schopnosti biopola klesajú (to je to pomyselné šťastie) a tým pádom klesajú aj schopnosti organizmu v dostatočne krátkom čase regenerovať poškodenia nielen v zdravotnej oblasti, ale kompenzovať aj poškodenia spôsobené záťažami v ostatných oblastiach života. Lebo všetko je medzi sebou vzájomne prepojené a všetko so všetkým súvisí. A teda nakoniec sa zhoršia aj ostatné oblasti života ako sú vzťahy, financie, cesta a kariéra, teda aj budúcnosť a osud.

A všetky tieto záťaže sa nasčítavajú. A budúce problémy pomaly a postupne prichádzajú do života ľudí, teda obyvateľov daného objektu. Najskôr ešte nebadateľne a neskôr už aj v náznakoch, ktoré si ale väčšinou nevšímajú, alebo im neprikladajú väčší význam.

Aké sú to náznaky? Napríklad nervozita, podráždenosť, depresie, hádky, častejšia chorobnosť, poruchy spánku, poruchy správania, poruchy sústredenia, stretávanie detí s rizikovými skupinami, nehody, havárie, ... No a od tohoto sa odvíjajú ďalšie a ďalšie problémy, ako alkohol, drogy atd.

Zdravotné prejavy môžu byť takého dosť rôznorodého až čudného charakteru, ako by ste boli hypochonder. Najskôr vás bolí to, zrazu zasa ono. Akoby symptómy nejakého neznámeho ochorenia, ktoré niekde, na nejakom mieste začali bolesťou, pálením, ťahaním, atd. a postupne sa to z daného mieste premiestňuje a akoby "cestuje" po tele.
Ale to je zatiaľ ešte stále jednoducho riešiteľný stav, lebo "choroba" si iba hľadá miesto a ešte sa "nezahniezdila". To znamená, že ešte jednotlivé časti organizmu, teda jeho jednotlivé systémy a okruhy, dané ochorenie "odrážajú".

Ale problém je v tom, že ak sa to takto deje, tak vonkajší obranný a imunitný systém vášho organizmu už bol prekonaný a je len otázkou času, kedy sa choroba, resp. negatívna energetická vibrácia - "entita" alebo "deštrukčný mentálny program" "zahniezdi" na nejakom orgáne alebo systéme.

V tomto čase sú ešte lekári bezradní a považujú pacienta za simulanta, alebo si pomáhajú rôznymi čudesnými názvami na takéto netradičné symptómy.

Takže aby sme neboli dlhí, tak zopakujeme, že záťaže môžu byť rôzne. Teda môžu byť mentálne, spôsobené závisťou a neprajnosťou iných ľudí, známych či neznámych, z okolia. Alebo majú pôvod priamo v obytnom priestore. Alebo sú to obidve tieto možnosti naraz (väčšinou). 

A preto zopakujeme, že sa pri feng shui kladie dôraz v podstate na všetko, počínajúc pozemkom a končiac konkrétnou izbou s konkrétnym vchodom a konkrétnym miestom a orientáciou osoby pri spánku, či práci.

No a ako to skončilo s mladou rodinou? Neprešli ani dva roky, mladá pani domu je v psychiatrickej opatere lekárov, manžel odišiel z domu a od rodiny a novučičký dom je prázdny.

Takže ako ste sa dočítali aj v časti "zaujímavosti"

ako prvý príde na ukážku jeden projekt rodinného domu, ktorý je už postavený a obývaný svojimi majiteľmi. Tento dom obsahuje viacero záťaží a rizík, ktoré vytvárajú nebezpečné predpoklady, ktoré sa už aj priamo fyzicky prejavovali na jeho majiteľoch / obyvateľoch. A to podotýkame, že už do pár mesiacov od nasťahovania.

Prečo tak rýchlo? Aj nás to prekvapilo a zarazilo. Môže to byť z viacerých možných dôvodov. Okrem iného asi aj preto, že si títo relatívne mladí ľudia s malou dcérkou kúpili presne to, čo sa im má v budúcnosti diať, teda stať.

To znamená, podľa aktuálnych hodnôt, a teda aj možností ich krátkodobej alebo dlhodobej budúcnosti, ktoré vykazujú ich osobné štruktúry (bioenergetické pole).

Teda platí staré známe, kde človeka jeho OSUD čaká, tam ho to ťahá a láka.

Takže prvý dôvod rýchleho nástupu problémov by sme mali. Čo je to rýchly nástup? Väčšinou sa to prejavuje u novostavby postupne, po druhom až  treťom roku od jej ukončenia (aspoň také máme doterajšie skúsenosti).

Druhým dôvodom bolo to, že si kupovali rozostavanú stavbu (ktorú ale pôvodný stavebník nedokončil z finančných dôvodov).

Tu je na mieste znova pripomenúť zákon predchodcov (viac info), ktorý si je treba zistiť predtým, než niečo kúpite, alebo sa niekde sťahujete, teda idete niekde bývať alebo podnikať.
No a ďalším dôvodom tak rýchleho nástupu problémov môže byt aj stav osobných živlových energetických hodnôt v 4 pilieroch osudu daných obyvateľov, a to práve v tých oblastiach, kde ich má poškodené a zoslabené aj objekt, teda dom.

Ďalej tieto negatívne tendencie môže umocniť aj nevhodný rok a termín nasťahovania do priestoru, alebo nejaké neúmyselné aktivovanie negatívnych tendencií (pri pokračovaní dostavby a dokončovacích prác).

Toto všetko sa dá zanalyzovať, a ak sa príde na zdroj takýchto problémov a sú riešiteľné, tak sa s tým ešte dá čo-to urobiť. Ale znova platí, čím skôr tým lepšie.

Alebo môže mať dom také zlé parametre, a pozície dôležitých prvkov, s ktorými sa už nedá robiť nič, alebo by bola táto úprava veľmi finančne nákladná. Vtedy sa domu treba jednoducho zbaviť. Totiž závažné a nákladné disproporcie objektu by mali byť vyriešené ešte pred výstavbou, teda pri projekčnej fáze. 

Znova pripomíname, že dom bol vraj robený s prihliadnutím na systémy feng shui. A motivačným sloganom bolo to, aby sa v dome ľuďom dobre spalo.

Zatiaľ si môžete pozrieť dispozičné riešenie objektu a video, ktoré vám dá predstavu, ako si v tejto časti budeme vysvetľovať niektoré problematické pozície. Dopredu upozorňujeme, že existujú všeobecné poškodenia, ktoré sú ľahko identifikovateľné, ale zároveň existujú aj veľmi individuálne a skryté poškodenia, ktoré sú identifikovateľné len veľmi ťažko a to aj pre naozaj skúseného praktika. Ale aj na to existujú postupy a metódy.

KRÁTKE ILUSTRAČNÉ VIDEO

TAKTO BUDÚ VYZERAŤ VIDEÁ

NA KTORÝCH SI BUDEME ČO-TO VYSVETĽOVAŤ

Najskôr si celý priestor predstavíme a to miestnosť po miestnosti a následne si budete môcť pozrieť

ďalšie videá, ktoré budú ukazovať, ako v priestore prúdi energia cchi, ako sa správa,

čo identifikuje, teda ako číta priestor a čo nakoniec zrealizuje.

Ďalej si povieme, čo konkrétne to môže spôsobovať obyvateľom a ako to môže na nich pôsobiť.

Samozrejme sa dajú videá natočiť s plným renderingom, teda aby vyzerali úplne realisticky.

No časovo by to bolo pri ich výrobe veľmi náročné a nahrávali by sa aj niekoľko desiatok hodín.

To ale nie je účelom. Účelom je, aby sme vám ukázali to podstatné.

Samozrejme ukážkové videá a popis priestorov, ktoré tu uvidíte, sú len malou časťou veľkého celku, ktoré systémy feng shui obsahujú a zastrešujú.

 

Skúsime to prirovnať napríklad k autu. Prúdenie energie cchi je ako prúdenie paliva v jeho palivovom systéme.

A ostatné súčasti auta využívajú výsledok, ktorý dané palivo v spaľovacích komorách vytvára a prenesením na pohyb potom sprostredkováva pre ostatné časti a súčasti celého mechanizmu, ktorý nazývame autom.

Alebo si prúdenie energie cchi môžeme prirovnať k ľudského organizmu. Je to ako prúdenie všetkých telesných tekutín, napr. aj krvi v cievnom systéme, ktorý je samozrejme pre život človeka neodmysliteľný.

 

Ale musíme mnohých feng shui poradcov upozorniť, že v prenesení slova význame sa u objektov vyskytuje aj tzv. lymfatický a nervový systém, ďalej žľazy s vnútornou sekréciou, teda endokrinný systém, tráviaci systém, ďalej, samozrejme jednotlivé orgány, imunitný systém,  vylučovací systém, ... atd.

A toto všetko funguje nielen samostatne, ale hlavne v súčinnosti, a to spolu ako jeden celok.

 

Ale hlavne, a teraz sa už prenesme do výrazových prostriedkov priestoru, všetko v priestore funguje s prihliadnutím i na to, koľko energie (paliva pre dom a jeho obyvateľov), akej kvality a akého typu sa dostane do priestoru cez hlavný vchod. A ďalej koľko energie a akej kvality obsahuje samotný priestor, a to vo svojich stavebných materiáloch a materiáloch zariadenia a vybavenia.

Takže rady, ktoré sa na jednotlivých web stránkach a FB a iných poradniach všeobecne v tomto kontexte objavujú,  vyznievajú skôr ako feng shui poradenstvo Pata a Mata.

 

Videá, alebo printskríny, teda vizualizačné obrázky, ktoré robíme pre klientov, sú len doplnkom k celej práci, ktorá sa na priestore musí vykonať. Teda obrázky a videá sú len názornou pomôckou, ktorú má klient na lepšie pochopenie a lepšiu predstavu.

Gro ale robí  výber priestoru, energetické rozbory priestoru, úprava a Harmonizácia priestoru, a samozrejme, prípadné vypracovanie dostavby a rekonštrukcie, alebo nového projektu priestoru, ktorý zohľadní jak špecifiká danej individuálnej situácie, teda pozemku a jeho okolia, ale hlavne individuálne potreby jeho súčasných alebo budúcich obyvateľov.

 

Všetky postupné kroky, ktoré majú smerovať k nejakému zmysluplnému výsledku, sa robia vždy a výhradne na základe dôkladnej analýzy konkrétnej situácie a samozrejme aj na základe analýz a rozborov Obyvateľov - Užívateľov priestoru. To znamená identifikovanie všetkých nedostatkov priestoru, a to zjavných aj skrytých rizík, ktoré priestor, pre toho-ktorého obyvateľa, alebo pre celú rodinu, prináša.

Takže ak to bude možné, ku každému projektu budete mať k dispozícii aj odkliky na príslušný Audit, teda rozbor daného priestoru.

Táto časť bude vytváraná postupne. A keď bude niečo nové, upozornenie nájdete, ako už bolo povedané, na našom FB.

PRIESTOR PRIESTOR

Odborné publikácie feng shui

Energetický rozbor objektu

...

 
 

 
® HERMES Feng Shui s.r.o.

Tradícia stránky od roku 1998

SÍDLO :

Koceľova 1105/1

94901 Nitra

IČO: 44831391

DIČ: 2022856671

KONTAKTY :

mob : 00421 905 479 695

           00421 911 721 995

SKYPE :
Hermes Feng Shui Academy

HERMES FENG SHUI, s.r.o.

PROFESNÁ HISTÓRIA OD ROKU 1998 A ČO BOLO PREDTÝM ROK 1990

Od novembra 2019 môžete využívať On-Line videoškolenia, ale aj videokonzultácie cez aplikáciu SKYPE

AKO NA TO ?

Pošlite nám SMS

na číslo : 00421 905 479 695

V TVARE :

žiadam o SKYPE konzultáciu + vaše meno 

ALEBO,

jednoducho skúste, či sme práve on-line

zadajte SKYPE kontakt :

Hermes Feng Shui Academy

 

© Hermes All rights reserved