Feng Shui studio

sme tu pre vás od roku 1998

--------------------------------------------------------------------------

ZAUJIMAVOSTI - NA ZAMYSLENIE

 

JESEŇ 2022

ZIMA 2022-23

DOMY, BYTY, FIRMY, PREVÁDZKY, OBJEKTY, LOKALITY, ÚZEMNÉ CELKY atd

pre aktualizáciu stránky kliknite F5

 
HLAVNÁ STRÁNKA

NÁVRAT NA HLAVNÚ STRÁNKU

ON-LINE KOMUNIKÁCIA

Od novembra 2019

môžete využívať on-line

konzultácie a školenia

cez aplikáciu SKYPE

 AKO NA TO ?
 Pošlite nám SMS

 na číslo : 00421 905 479 695

 V TVARE :

 žiadam o SKYPE konzultáciu + 

 vaše meno a priezvisko
 ALEBO,

 jedoducho skúste, či sme práve on-line

 zadajte SKYPE kontakt :

 Hermes Feng Shui Academy

--- 

MEDZI

NEBOM A ZEMOU

STRÁNKA JE VO VÝSTAVBE

ale zatiaľ čosi na zamyslenie

Príbeh Svadobných šiat :
Dala si ich ušiť jedna budúca nevesta, ale svadba sa nakoniec neuskutočnila. (nie veľmi príjemná náhoda)
Od nej si ich kúpila ďalšia budúca nevesta a svadba sa znova neuskutočnila.  (žeby druhá len náhoda?)
Od druhej si ich kúpila ďalšia budúca nevesta a ... k svadbe nedošlo                (žeby ďalšie naozaj len náhoda?)
Tá tretia ich darovala priateľke, ktorá bola pred svadbou

a tesne pred svadbou jej zomrel budúci ženích                                                   (žeby ešte stále len náhoda?)

A teraz sa natíska otázka. Čo to preboha spôsobilo ???
V Nitre si pred 20 rokmi kúpil jeden mladík motorku. Na tú dobu to bola, ako by mladí povedali, riadna MAŠINA.

Jazdil na nej niekoľko dní a zabil sa.

Po čase motorku jeho rodičia predali a čuduj sa svete, ten, kto si ju kúpil sa do pár mesiacov na nej zabil.

A toto sa zopakovalo počas 20 rokov niekoľkokrát.

Nevieme čo sa s danou motorkou stalo, ale buď je už na šrotovisku, alebo niekde v garáži ako veterán a čaká na svoju "príležitosť". No uvidíme či sa náhodou ešte niekde neobjaví.

Tiež žeby len náhoda? Možno.  

Pri Bratislave sa nachádzal dom - novostavba, kde majiteľ skrachoval. Všetci si povedia asi jeho chyba.

Kúpili ho dvaja manželia a až keď skrachovali a museli ho predať, tak sa dozvedeli, čo sa stalo ich predchodcom.

A čo myslíte. Už ho kúpili ďalší manželia. Čo asi v dome hrozí v tomto prípade. Po analýze bolo zistené, že to, čo sa dialo, bolo spôsobené nevhodným tvarom domu a tiež nevhodnou kombináciou dispozičného riešenia so severojužnou osou domu.

Takže čo myslíte, to, čo sa stalo tým dvom predchádzajúcim majiteľom, bola Náhoda, alebo nie?

Treba vyskúšať, niet nad vlastné praktické skúsenosti. Možno máte radi výzvy.

Blízko Nitry smerom na Cetín sa nachádza obec a v nej dom. Prvý majiteľ, ktorý ho postavil, si ho veľmi neužil. Zrazu ho postihla neuveriteľná únava a zomrel.

Manželka nevedela dom finančne utiahnuť a tak ho predala.

Nasťahovala sa do neho ďalšia rodina. Za čas sa začal manžel sťažovať na únavu a skrátime to, ochorel a zomrel. Jeho manželka odišla bývať k mame a dom predala.

Následne ho ako "dobrú kúpu" kúpil mladý manželský pár s dvoma malými, ešte ani nie školopovinnými deťmi. Muž bol poriadny chlapisko, no aj on nezaveľa nezanedlho začal pociťovať zvláštnu únavu.

Manželka začala zisťovať čo-to okolo histórie domu, no a dozvedela sa to, čo sme popisovali vyššie.

Tak hľadala pomoc a dostala sa k pani, ktorá robila anjelske písmo.

No a čuduj sa svete, tá pani ich poslala za nami (dotyčnú pani nepoznáme a ani ona nepozná nás.

To, že majú manželia navštíviť firmu Hermes jej vyšlo v anjelskom písme - pôvodne automatické písmo).

A tak nás v jeden pekný deň oslovili a neskôr prišli na konzultáciu.

Keď nám povedali čo zistili okolo histórie domu, a po zbežnej analýze pozemku a hlavne dispozičného riešenia objektu, bola naša reakcia jednoznačná. Dom čo najskôr predajte a vy sa zbaľte a čo najskôr odtiaľ vypadnite.

Potom, ak budete chcieť, si pohľadajte nový pozemok, pošlite nám ho a my vám ho zanalyzujeme. A keď bude vyhovovať a ak budete chcieť, tak vám môžeme naprojektovať nový dom.

Manželia boli naozaj sklamaní a s odpoveďou očividne nespokojní. Dokonca sa mladej pani do očí nahrnuli aj slzy a podotkla, že si už dali naprojektovať rozsiahlu prestavbu a dostavbu ďalšej časti k domu a dokonca už túto prestavbu začali aj realizovať. A už majú hotové základy celej dostavby, ktoré sú 2 x také veľké ako samotný pôvodný pôdorys domu. Ale aj po tejto argumentácii sme nástojili na pôvodnom odporúčaní. Manželia nie a nie odísť a zmieriť sa so situáciou.
Zrazu nášho človeka, ktorý s nimi v kancelárii komunikoval, niekto (niečo) nakopalo do ľadvín a vtedy mu bolo jasné, že ten niekto tiež nie je spokojný s touto odpoveďou. A bolo mu jasné, že toto je situácia, ktorá je dôležitá nielen pre klientov, ale z nejakého dôvodu aj pre nás.

A tak sme manželom sľúbili, že sa na to pozrieme hlbšie, ale že nič dopredu nesľubujeme. Dohodli sme sa na termíne a manželia odišli spokojní domov.

Následne sa po hlbšej analýze domu našli zjavné disproporcie, ktoré spôsobovali zvýšený predpoklad náchylnosti na spomínané problémy, ktoré u mužov v tomto dome vznikali. A dokonca sa našli aj ďalšie, napríklad že pri dlhodobom pobyte dom likvidovali nielen mužov, ale skryte vytváral predpoklad vzniku vážnych zdravotných ochorení aj u žien. Ale k nim našťastie nikdy dovtedy nedošlo. A vlastne tie majiteľky a ich deti, ktoré dom obývali predtým, mali svojim  spôsobom šťastie v nešťastí, a to v tom, že v dome nebývali dlhšie.

Takže znova NÁHODA. ALEBO NIE?

V domoch sa deje všeličo a čudovali by ste sa, že nielen v domoch starších a obývaných viacerými majiteľmi.

Viete tieto staršie, alebo staré domy boli tiež niekedy novostavbami a predsa sa to tam dialo.

V dnešnej dobe je to rovnaké. Podobných novostavieb, ktoré už podobné problémy, ako boli tu spomínané, ale aj problémy iné, napr. v partnerstve teda vo vzťahoch ale aj v ďalších oblastiach života, teda v zdraví rodičov, či detí, už teraz skryte generujú a teda ešte len začnú spôsobovať. Podľa toho, čo sme si doteraz všimli pri tej horúčkovitej výstavbe, je takýchto domov naozaj ako húb po daždi.

No a o domoch by sme mohli ešte nejakú tu chvíľu  pokračovať a neskôr aj budeme,

ale osobitnou kapitolou sú byty.

Myslíte si že si tu prihrievame vlastnú polievočku? Tak sa teda veľmi mýlite. Počas našej nie malej praxe sme sa stretli naozaj so všeličím, normálnym alebo nenormálnym, uveriteľným alebo neuveriteľným.

Neprihrievame si polievočku, ale odovzdávame skúsenosti. A preto v časti tejto webstránky s názvom "Feng Shui v praxi" nájdete aj satelitné printskríny vybraných objektov a to v súvislosti s analýzami priestorov prostredníctvom systémov Feng Shui a ich výpovednou hodnotou, kde sa niečo stalo a nebolo to náhodou. Takže teraz si môžete pozrieť vybrané objekty z našej praxe (viac info)

 

V ďalšej časti tejto stránky "SKÚSENOSTI Z PRAXE" budeme zase rozoberať jednotlivé projekty

a dispozičné riešenia domov, bytov a iných objektov.

Dokonca si rozanalyzujeme napríklad projekt rodinného domu od pána architekta, ktorí študoval Feng Shui u pána (Norberta S) a tak ako jeho ostatní študenti si myslel, že ak vie projektovať a má na to aj školu, a ešte obohatí svoje vedomosti aj o znalosti feng shui, tak bude pre svojich klientov prínosom.

No buď sa zle učil (málo pravdepodobné veď dokázal vyštudovať architektúru). Alebo bude chyba asi niekde inde, teda u jeho školiteľa, ktorý ho asi učil niečo úplne iné, ale feng shui to určite nebolo. Alebo sa to asi len tak tvárilo.

Veď poznáte takých chrobákov truhlíkov - všade boli, všetko videli, veľa počuli, niečo málo si prečítali z dostupnej literatúry na internete a čo-to sa naučili od svojho "učiteľa" feng shui (Peťka B) a teda si myslia, že všetko ovládajú. Hlavne že to pri svojich školeniach vedia podať a poriadne "obkecať" a dokážu naozaj kvalitne "obaliť" inak veľmi inteligentných ľudí (tiež technika čiernej mágie).

V danom projekte spomínaného rodinného domu bolo toľko chýb, čo sa týkalo Feng Shui systémov, že keď sme uvažovali nad časťou SKÚSENOSTI Z PRAXE, ktorú tiež nájdete na tejto stránke, a ako túto časť koncipovať, resp. koľko projektov a dispozičných riešení domov či bytov budeme musieť použiť z našej praxe ako príklady, ktoré by zodpovedali celej šírke a rozsahu problematiky feng shui, o ktorej chceme pojednávať, a to za tých-ktorých okolností, aby to čitatelia aj pochopili, tak nám to tento jeho projekt sakramentsky uľahčil.

Na danej ulici má tento absolvent profesionálneho FS školenia naprojektovaných domov viac a to štýlovo vcelku podobných.

Všetkých ale lákal na slogan, citujeme : "on nerobí domy pre domy, ale pre ľudí a aby sa im tam dobre spalo" (pekný marketingový slogan, klient sa pri tom priam roztopí).

Viete tu platí znova staré známe : "nikto vám nemôže dať viac ako on sľúbiť".

No a do jedného jeho domu nás zavolali práve preto že, citujeme majiteľa : "my nepotrebujeme komplexné feng shui, potrebujeme to spraviť iba na to, aby sa nám v dome dobre spalo", lebo máme so spaním v našom dome vážne problémy. Viete si predstaviť náš prekvapený vyraz v tvári, z ktorého bolo jednoznačne vidieť nevypovedanú otázku, tak čo vlastne majú v tom dome urobené?!!!

No a pri audite domu sme, okrem iného, v tomto dome identifikovali viacero zásadných chýb a nedostatkov,

ktoré priamo súviseli aj so spánkom.

Ale ako sme povedali aj majiteľom domu, bol to len povrch ľadovca. A po identifikovaní ostatných nedostatkov, a podstatne závažnejších, sa problém so spánkom nakoniec zdal ako druho až treťoradý.

Nachádzali sa tam podstatne vážnejšie problémy, niektoré z nich h rozili v budúcnosti a niektoré sa už prejavovali. A ten problém so spánkom, ak by sme si teda odmysleli tie podstatne horšie tendencie ktoré to spôsobujú, a teraz trochu sarkazmu, ten zlý spánok by bol v podstate ľahko odôvodniteľný. Čím? Predsa základnou intuíciou obyvateľov priestoru. Lebo uznajte, aj vám by sa asi zle spalo, keby ste podvedome cítili, že máte svoj vysnívaný dom (že vraj navrhnutý podľa feng shui), postavený v lukratívnej časti mesta, na drahom pozemku a ešte ste si ho museli aj dostavať, teda ste do neho vrazili naozaj veľa finančných prostriedkov. A je to, jak sa hovorí, celé zle.

Disproporcie a chyby, ktoré sa po Audite domu v celom priestore identifikovali, jednoznačne hovoria o tom, že dom ani zďaleka nebol projektovaný podľa zásad systémov Feng shui, a dokonca ani len podľa základných, teda triviálnych pravidiel zdravého bývania. Práve naopak.

Takže úroveň a kvalita vzdelania daného architekta vo Feng Shui je len náhoda. Alebo Nie? Môžete si to neskôr pozrieť v časti (znova pripomíname) "SKÚSENOSTI Z PRAXE"

A budeme pokračovať v bytoch, ale to až nabudúce.

Informácie nájdete na našom FB

Takže aby sme neboli dlhí, táto stránka sa len rozbieha a je skôr pre vás,

aby ste posielali nejaké tie príbehy z reálneho života, o ktorých máte vedomosti.

...

 
 

 
® HERMES Feng Shui s.r.o.

Tradícia stránky od roku 1998

SÍDLO :

Koceľova 1105/1

94901 Nitra

IČO: 44831391

DIČ: 2022856671

KONTAKTY :

mob : 00421 905 479 695

           00421 911 721 995

SKYPE :
Hermes Feng Shui Academy

HERMES FENG SHUI, s.r.o.

PROFESNÁ HISTÓRIA OD ROKU 1998 A ČO BOLO PREDTÝM ROK 1990

Od novembra 2019 môžete využívať On-Line videoškolenia, ale aj videokonzultácie cez aplikáciu SKYPE

AKO NA TO ?

Pošlite nám SMS

na číslo : 00421 905 479 695

V TVARE :

žiadam o SKYPE konzultáciu + vaše meno 

ALEBO,

jednoducho skúste, či sme práve on-line

zadajte SKYPE kontakt :

Hermes Feng Shui Academy

 

© Hermes All rights reserved