Feng Shui studio

sme tu pre vás od roku 1998

--------------------------------------------------------------------------

FENG SHUI V PRAXI

 

JESEŇ 2020

ZIMA 2020-21

DOMY, BYTY, FIRMY, PREVÁDZKY, OBJEKTY, LOKALITY, ÚZEMNÉ CELKY atd

pre aktualizáciu stránky kliknite F5

 
HLAVNÁ STRÁNKA

NÁVRAT NA HLAVNÚ STRÁNKU

ON-LINE KOMUNIKÁCIA

Od novembra 2019

môžete využívať on-line

konzultácie a školenia

cez aplikáciu SKYPE

 AKO NA TO ?
 Pošlite nám SMS

 na číslo : 00421 905 479 695

 V TVARE :

 žiadam o SKYPE konzultáciu + 

 vaše meno a priezvisko
 ALEBO,

 jednoducho skúste, či sme práve on-line

 zadajte SKYPE kontakt :

 Hermes Feng Shui Academy

---

29/2

SUB

1

viac info

PRIPOMENUTIE :

Síce tu zatiaľ stále hovoríme o jedle, ale to isté platí v celej ríši stvorenia, vo flóre aj vo faune, ale aj v minerálnej ríši,

a to na ich fyzických ale aj na ich energetických úrovniach. Citát  z tetragramatonu (hermesova doska) : "čo je dole je

aj hore, čo je v makrosvete je aj v mikrosvete, a aj zo zrnka piesku môžeš spoznať celý vesmír".

Takže tu popisované jedlo, a jeho jednotlivé ingrediencie, nám slúžia ako názorná pomôcka na pochopenie aj ostatných vzťahov a ich vzájomných súvislostí a súvzťažností. A to isté platí aj v systémoch feng shui.

Takže teraz sa dostávame k ďalšiemu faktoru, ktorý má na tvorbu a stvorenie výsledných hodnôt, teda aj vôní a chutí, vplyv a vytvára ďalšie odlišnosti. No a to je tvar a rozmer.

Každá súčasť univerza má jak svoje vedomie, ukotvené v kolektívnom vedomí príslušnej ríše, tak aj svoj špecifický rozmer a tvar, ktoré potrebuje na správne fungovanie, teda na obdobie činnosti, ale aj na čas nečinnosti, ktorý je ale potrebný pred tzv. veľkým treskom, ktorý môže nastať a nastáva pri splnení nejakých presne špecifických podmienok.

Ak sú tieto individuálne špecifické podmienky splnené (napr. dozreje správny čas), tak z uzavretého tvaru, ktorý má svoj rozmer, sa daný tvar, v tomto prípade semienko, dostane do stavu klíčenia. Následne sa semienko, plynutím času a pôsobením okolitých podmienok a okolností, dostáva alebo teda prechádza obdobím vývoja a rastu. Ďalej

do obdobia kvitnutia, tvorby plodov, dozrievania, zretia a zrelosti. To znamená, že rastlinka a jej plody akoby vykryštalizujú do nejakej biologicko-chemicko-minerálnej formy, ktorá je vymedzená nejakým tvarom a jeho rozmermi. Ale tento postup sme si už vysvetľovali v časti o magnetizme a práci s časom.

Tvary a ich rozmery sa tiež, ako sme už spomenuli, spolupodieľajú na tvorbe ďalších vibrácií, teda frekvencií, ktoré vstupujú do celkovej hry, okrem iného aj o hru vitamínov, enzýmov, vôní a chutí, teda v podstate vibrácií a frekvencií.

Takže vysvetlíme si to na cibuľke, lebo u nej sú jednotlivé odlišnosti, ktoré dokážeme vnímať našimi zmyslami, relatívne najvýraznejšie. To znamená, že ak je cibuľka nakrájaná na plátky teda mesiačiky, chutí inak, ako keď je nakrájaná na kocky. Dokonca inak chutí vtedy, ak je nakrájaná ostrým nožom a inak ak je nakrájaná tupým nožom.

Ak je krájaná tupým nožom, tak zhorkne, alebo teda má trochu inú chuť a je horkejšia. A inak chutí ak je čerstvo nakrájaná a inak ak je odstáta, teda ako sa hovorí "dobre užratá".

Tieto jej vlastnosti, teda krájanie na mesiačiky alebo kocky, si osvojili aj veľmi známe prevádzky rýchleho občerstvenia a tieto znalosti vo svojich prevádzkach aj využívajú. Prečo je taká odlišnosť pri nakrájaní na rôzne tvary? Je to jednoduché. Prirodzené magnetické pole cibuľky je výsledkom jej prirodzeného tvaru, a látok

z ktorých sa skladá, teda ktoré obsahuje.

Ak sa nakrája na rôzne tvary, tak sa otvorí jej tvar a začnú sa uvoľňovať latky, z ktorých je zložená. A tie sa prejavujú vo forme frekvencií a vibrácií, ktoré sa dostanú do ovzdušia, a takto ich dokážeme, prostredníctvom čuchu a neskôr aj chuti, rozlíšiť a identifikovať.

Teda nielen zloženie cibule, ale aj jej nový tvar vytvára iný typ magnetického pola, ktorý následne vznikne. A preto

sa menia aj vibrácie a frekvencie a teda logicky aj vôňa a chuť. Pri tejto zmene tvaru do hry vstupuje aj vzduch, ktorý

je nositeľom vôní, a ktorý zároveň ako elektrolyt okrem iného obsahuje aj kyslík, teda jeden z množstva oxidantov,

Ten začne pôsobiť na steny cibule, teda jej daného špecifického tvaru, na základe ktorého sa potom do okolia uvoľňujú molekuly, ktoré obsahujú jednotlivé zložky, z ktorých je cibuľa zložená, teda dá sa povedať vykryštalizované počas celého obdobia až do jej zrelosti.

Takže na základe príslušného tvaru nakrájania, nastáva na povrchu stien cibule oxidácia (je to ako pri dopade lúčov svetla na steny kryštálu pod rôznymi uhlami). Takže sa na jednotlivých plochách (ich počte a uhle) vytvárajú oxidy prvkov, z ktorých sa cibuľa skladá, v závislosti od veľkosti plochy, na ktorej reakcia prebieha. A z týchto dôvodov sa to dá prirovnať k odrazu svetelného spektra na plochách jednotlivých brusov, a ich rozličných uhlov, napríklad u diamantu alebo u horského kryštálu. Pričom práve farby, ktoré u drahokamov vidíme a ktoré sú závislé od uhla dopadu svetla, sú vlastne u nakrájanej cibule akoby chute, ktoré sa menia

v závislosti od spomínaných parametrov a to napr. práve spôsobom krájania, atd. No a farby, chute, vône sa dajú previesť na zvuky a toto všetko sú vlastne frekvencie a vibrácie. Nezabúdajme, že tu stále hovoríme o systémoch feng shui. Iba si to vysvetľujeme a prirovnávame.

Takže oxidy, teda vzniknuté sírany a ich kombinácia potom vytvárajú - generujú rozličné vibrácie, teda frekvencie, ktoré sprostredkovávajú na základe odlišnosti jednotlivé chute. Samozrejme tieto chute sú ďalej ovplyvňované okolitým prostredím a aj samotným človekom a jeho fyzickým a mentálnym stavom, ktorý dané jedlo pripravuje. Ďalej aj vibráciou konkrétnych dní, v ktorých sa jedlo pripravuje, to znamená ich frekvenciou. Napríklad v dňoch škorpióna sú

aj chute aj vône o niečo výraznejšie, ako po iné dni. Ďalej sa určité procesy dajú ovplyvniť a urýchliť ďalšími oxidantmi, napríklad octom alebo soľou.

Takže tu máte odhalené malé tajomstvo tvorby vôní a chutí.

Vravíte že nič, čo by ste už nevedeli? 

Áno mate pravdu, ale uvedomovali ste si to až na túto úroveň? A dávali ste si to do súvislostí? Možno áno, Možno nie.

A poviete si veď to až na túto úroveň nepotrebujete. A máte pravdu.

 

Ale fengšvejista si to takýmto spôsobom musí uvedomovať a do podstatne hlbších úrovní, z ktorých nakoniec začína pri harmonizácii priestoru chápať aj súvislosti, teda prečo sa to, či ono deje, a čo spôsobuje to a čo zasa tamto.

A na základe takýchto informácii, a svojich vedomostí a poznania, potom nachádza východiská a správne a funkčné riešenia.

A znovu je na mieste si pripomenúť, že takto podobne to funguje vo všetkých ríšach, jak v ríše flóry, tak aj v ríši fauny, ale aj v ríši, ktorá bola pred oboma spomínanými, teda v ríši minerálnej.

No a z čoho sa to vlastne skladajú vaše príbytky, čo obsahujú, čo pôsobí na vás v akomkoľvek priestore, v ktorom sa nachádzate? A z čoho sa skladajú materiály a jednotlivé predmety okolo vás?

Pozrite dokonca aj korenie ma rôzne farby a rôzne chute, a niektoré štípe, či páli. A dokonca poznáme aj chute kyslé

a horké a to sme ešte nespomínali cukor a soľ.

Tak napríklad cukor chutí jemnejšie ak ma väčšie kryštáliky, a akoby ostrejšie ak je pomletý na múčku. No a pri soli

je to zase naopak . Výraznejšiu a otvorenú chuť má keď má väčšie kryštáliky a jemnejšiu, keď ich má jemné a malé.

No a tu vzniká napríklad aj otázka, prečo majú Slavieni zvyk vítať hostí chlebom a soľou. Skúste si dať na ňu odpoveď sami.

A tiež si nechajte priestor aj na ďalšiu otázku, ako pôsobí veľkosť kryštálov týchto dvoch, a ďalších surovín, napríklad na šťastie?

A tak si zhrňme, čo vplýva na chute a vône, teda na výsledné komplexne frekvencie pri pokrme. Čiže je to osoba, ktorá výsledné jedlo alebo teda požívatinu pripravuje, ďalej Mesiac, jeho fáza, konkrétny deň a hodina začiatku, ďalej čas a teda dĺžka varenia, ďalej prostredie, teda miesto a aj smer teda svetová strana a poloha sporáku, alebo pracovného stola, kde sa potravina pripravuje, osvetlenie miestnosti, možno aj veľkosť hrnca, nôž, jeho ostrosť, tvar na aký je zelenina nakrájaná, ďalej aj rozmer, spôsob prípravy - nakrájanie, rozmáganie, nastrúhanie, rozšľahanie atd., spôsob prípravy - varenie, smaženie, atd., potom okolitý vzduch, voda v ktorej sú potraviny pripravované, samozrejme použitie ďalších ochucovadiel, teplota a typ energie, na ktorej je jedlo pripravované (plyn, elekrina, mikrovlny, drevo) no a ďalšie suroviny, z ktorých je jedlo zložené, ich pomery, atd. Bolo by toho ešte na vymenovanie dosť. No a toto všetko na záver ovplyvňuje komplexnú výslednú chuť jedla, teda aj jeho vibráciu a frekvenciu, ktorá vám môže byť prijemná, neutrálna, lebo nepríjemná.

No a toto všetko má teda dosť veľký vplyv aj na vaše zdravie, šťastie, úspech a financie

a teda na všetky oblasti vášho života, o ktorých pojednáva Bagua teda osemhran. Preto majú šejkovia vždy toho najlepšieho kuchára, ktorý má energetiku takú, že do pripravovaného jedla vkladá presne to, čo taký šejk potrebuje na udržanie si svojej pozície (zdravia, vitality, financií, sexuálnej výkonnosti, ...).

Uvedomte si, že aj varenie, rovnako ako feng shui, je hra so živlami, prvkami, materiálmi a teda ich frekvenciami a ich vzájomnými pomermi a väzbami.

Lebo nielen pri jedle platí, že v konečnom dôsledku vás jedlo môže, podľa zloženia výslednej frekvencie, zaťažiť a teda energiu odobrať. Alebo naopak vás môže posilniť

a energiu dodať. Táto hra, ktorá sa hrá vlastne s jednotlivými frekvenciami, vibráciami teda jemnými energiami, ak ju niekto pozná a ovláda, môže mať dokonca za následok

to, že ak uvaríte jedlo, ktoré obsahuje toxíny, teda životu nebezpečné látky, tak tieto vám

v konečnom dôsledku vôbec nemusia uškodiť a teda sa nič nestane. A dokonca jedlo, ktoré obsahuje toxín, alebo viaceré toxické látky, vás za určitých okolností môže posilniť alebo aj vyliečiť. A samozrejme aj opačne. Neveríte? Ale máme niekoľko rukolapných príkladov.

Ak teda vylúčime niektoré prírodné ale aj farmakologické liečivá, ktoré sú na tomto princípe založené, a je ich veľké množstvo, tak si na podporu toho čo tvrdíme, vezmeme napríklad maste (a ďalšie liečivá) z hadieho jedu.

Alebo to, že sa prudké toxíny dokážu správnou prípravou neutralizovať.

Ako príklad môže slúžiť napríklad jedovatá ryba, ktorú pripravujú majstri kuchárskeho remesla a podávajú ju ako kulinársku delikatesu v špičkových reštauráciách nielen v Japonsku.

Takže všetko je to o vedomostiach, znalostiach, zručnostiach, kombinačných schopnostiach a uvažovaní v súvislostiach, a teda o majstrovstve pri akejkoľvek práci či činnosti. A my dúfame, že je to úplne prirodzeným cieľom každého človeka, ktorý vykonáva akúkoľvek prácu, z ktorej majú mať úžitok aj iní ľudia.

No a teda vidíte, že aj tá zelenina, alebo dokonca aj koreniny, majú predsa len nejaké tie farbičky. A dokonca nám

u tej zeleniny, ale aj u korenín, dokážete ich farbička aj čo-to napovedať. Čo myslíte? Áno alebo Nie?

A teraz trošku odbočíme. Bude sa to týkať farieb napríklad pri takej omietke. Takže farby môžeme zaradiť do Yinových,  Yangových a samozrejme majú aj ďalšie živlové a iné odlíšenie, no a samozrejme podľa toho aj použitie. Ale málokto si uvedomuje, ako dôležité je to, na akom povrchu sú nanesené. Ako hlavné posudzujeme to, z akých materiálov sa skladá samotná stena. Ďalej má omietka paradoxne viacero dualitných vlastností. Ale teraz nám pôjde len jej pasívne, vlastnosti, ktoré pôsobia na samotné svetlo, teda o jej farbu, odtieň farby, ale aj zvuk. Teda dalo by sa povedať na chute a príchute našich ďalších zmyslov, orgánov a receptorov na koži.

Takže ak zoberieme do úvahy len to, že máme omietky hladké, stredne hrubé a hrubé (ich delenie ma väčší rozsah) ale nám stačia aj tieto. Dualita omietky je v tom, že ak je z hrubého zrna teda Yang, tak okrem ďalších skrytých vlastností pôsobí na zvuk, na svetlo, ale aj na samotnú farbu a to tak, že vlastne zvýrazňuje ich Yinové charakteristiky. No a naopak, hladká omietka, ktorá je tvarového tipu Yin, vytvára odrazy - zrkadlenie a teda spôsobuje, že pri svetle, farbe a zvuku zvýrazňuje ich Yangové hodnoty a teda aj príslušné magnetické polia.

Ale vráťme sa k téme. Takže k ďalším príkladom prírodného individuálneho magnetizmu a k jeho ďalším možnostiam, ktorými pôsobí a ovplyvňuje nielen svoje okolie, ale aj okolité formy, teda ďalšie objekty vo svojom okolí.

A znova sa obrátime na ríšu rastlín. O tejto téme by sa dalo toho popísať viac, ale zopár príkladov bude stačiť.

Ak máte v komore napríklad v blízkosti zemiakov cibuľu, zemiaky sú stimulované a začnú klíčiť. Ďalej napríklad stimulátorom klíčenia u cesnaku je chlad, alebo teda väčší rozdiel teplôt. Takže ak máte cesnak uložený napríklad

v komore a premiestnite ho do chladničky, paradoxne sa u neho aktivuje klíčenie.

Takže všetko okolo nás má vlastné pravidlá, a teda aj magnetické pole (frekvencie a vibrácie), ktoré na seba vzájomne pôsobia a vzájomne sa rôznym spôsobom ovplyvňujú.

Mnohí z vás, teda záhradkári, to už u rastlín poznajú. Teda niektoré rastliny sa tolerujú, ďalšie sa neznášajú a iné sa zase vzájomne podporujú, dopĺňajú a dokonca aj chránia voči škodcom, ale aj plesňovým či iným ochoreniam. Alebo sa rastliny vzájomne podporujú v raste.

Dokonca záleží aj na tom, ako a o koľkej sa raastliny sadia. Napríklad mrkvu je lepšie sadiť okolo tretej hodine popoludní. To znamená, že je dôležité to, o koľkej sú semienka (alebo planty či stromčeky) vložené do okolitého prostredia, teda aktuálneho špecifického magnetického poľa, teda aktuálneho energetického pozadia daného miesta, ktoré je vytvorené aktuálnou lunárnou fázou, aktuálnym dňom, teda kombinácou slnečného a mesačného znamenia..

A dokonca je zaujímavé aj to, ktorým smerom je orientovaný záhon,

alebo konkrétna rastlina. Teda dôležitá je orientácia a aj to, v akom sklone je semienko vložené do pôdy. Napríklad je to zjavne viditeľné na klíčivosti a pri výslednej úrode u cesnaku, kde záleží od smeru, ktorým je vložený strúčik (má špecifický tvar mesiačika) do zeme. Samozrejme je dôležité aj zloženie pôdy, hĺbka do ktorej semienko zasadíte, ... Smerovanie je dôležité aj u strihania ovocných stromov,

to znamená, ako sa stromček formujeme, 

ďalej v akom uhle je vhodné tvarovať jeho konáre, atd. atd. Už sme si o tom hovorili a vysvetľovali to v príslušnej časti aj na tzv. čínskej flaute. Takže toto všetko vplýva na zdravie, výkonnosť a teda celkový konečný výsledok vášho snaženia v záhrade. A teraz si to preveďte na systémy feng shui.

Teda na celkový výsledok vplýva viacero dôležitých faktorov, už známych, ale aj tých ešte neobjavených, neodhalených teda neodpozorovaných, a ich vzájomných interakcií. 

Teda do veľkej miery záleží na interakciách, ktoré vznikajú medzi živými organizmami a priaznivými, alebo menej vhodnými, či dokonca nepriaznivými podmienkami, hodnotami a vlastnosťami celkového okolitého energetického pozadia, ktoré sú pred našimi zmyslami ukryté, a medzi ktoré patria nielen už spomínané priaznivé alebo nepriaznivé termíny lunárnych fáz, orientácia, obdobie, čas, atd., ale aj ďalšie známe alebo ešte neobjavené faktory.

celý materiál obsahuje cca 90% obrázkov zdroj HERMES a ilustračné obrázky cca 10% zdroj internet

...

 
 

 
® HERMES Feng Shui s.r.o.

Tradícia stránky od roku 1998

SÍDLO :

Koceľova 1105/1

94901 Nitra

IČO: 44831391

DIČ: 2022856671

KONTAKTY :

mob : 00421 905 479 695

           00421 911 721 995

SKYPE :
Hermes Feng Shui Academy

HERMES FENG SHUI, s.r.o.

PROFESNÁ HISTÓRIA OD ROKU 1998 A ČO BOLO PREDTÝM ROK 1990

  Hermes Feng Shui Academy

Od novembra 2019 môžete využívať On-Line videoškolenia, ale aj videokonzultácie cez aplikáciu SKYPE

AKO NA TO ?

Pošlite nám SMS

na číslo : 00421 905 479 695

V TVARE :

žiadam o SKYPE konzultáciu + vaše meno 

ALEBO,

jedoducho skúste, či sme práve on-line

zadajte SKYPE kontakt :

Hermes Feng Shui Academy

 

© Hermes All rights reserved